Audience Knowledge – na czym polega siła Facebook BIG DATA

Obecnie Facebook jest nie tylko największym serwisem społecznościowym na świecie, lecz jednocześnie funkcjonuje jako najbardziej zaawansowany system reklamowy. Jego znaczenie dla reklamodawców jest nie do przecenienia. Szczególnie cenne jest zastosowanie dostępu Facebooka poprzez API, dzięki czemu pozyskuje się dodatkowe dane na temat odbiorców i fanów.

 

Na czym polega siła analityczna Audience Knowledge?

Audience Knowledge funkcjonuje w ramach narzędzia FastTony, analizującego zachowania, zainteresowania oraz cechy demograficzne użytkowników naszego fanpage’a. Bardziej szczegółowe wymiary analizy w oparciu o Audience Knowledge wykazują, w jakim wieku znajdują się użytkownicy, co ich interesuje, z jakich programów pocztowych najchętniej korzystają, jaki model telefonu jest przez nich użytkowany itd. Takie dane stanowią podstawę do dokładnego stargetowania kampanii reklamowych w sieci, które owocują wysoką efektywnością pod względem dotarcia oraz wyniku sprzedażowego. Innymi słowy, Audience Knowledge pozwala zoptymalizować działania reklamowe bez ryzyka chybionych prób dotarcia do grupy docelowej.

 

 

By dokładnie poznać grupę docelową

Dokładność penetracji grup docelowych oferowana przez Audience Knowledge jest imponująca. Zastosowanie tej opcji pozwala na dokonanie analizy grupy docelowej w promieniu jednego kilometra. To jak najbardziej możliwe. Szczególnie dużą wartość taka analiza będzie mieć w dużych skupiskach miejskich, gdy na niewielkim obszarze znajduje bardzo wielu przedstawicieli targetu. Ciekawostką, a może cenną informacją może być zastosowanie Audience Knowledge do poznania preferencji i sposobu korzystania z Facebooka przez mieszkańców innych krajów czy wybranych miast. Podstawą do takiej analizy jest po prostu aktywność na Facebooku oraz pozostawianie w ramach tego medium różnych danych.

 

 

 

Analiza innych fanpage’y oraz grup w bazach mailingowych i telefonicznych

Użyteczność Audience Knowledge wychodzi poza analizę własnego fanpage’a. Instrument ten umożliwia również analizowanie wybranej grupy mailingowej lub telefonicznej bądź inny wybrany fanpage. Taka analiza „zewnętrzna” dotyczy tych samych parametrów, jak ma to miejsce w przypadku badania naszego fanpage’a. Aby takie działanie było możliwe, potrzebne jest pokrywanie się danych z bazy (maila lub nr telefonu) z danymi podanymi przez użytkownika w trakcie korzystania z Facebooka (taka zbieżność w praktyce jest dość wysoka). Dzięki zastosowaniu Audience Knowledge oraz BIG DATA Facebooka możemy identycznie, jak w przypadku naszego fanpage’a dokonać przeglądu preferencji, aktywności, zachowań i cech demograficznych grupy, która jest dla nas szczególnie interesująca.

 

 

Korzyści marketingowe

Audience Knowledge możemy porównać do precyzyjnej nawigacji, która prowadzi nas do celu, jaki chcemy osiągnąć. Dzięki tej opcji jesteśmy w stanie przemówić do interesującej nas grupy, tam gdzie ona się znajduje oraz użyć do tego języka, który dla tejże grupy jest zrozumiały i atrakcyjny. A efekt? Duże zainteresowanie i wzbudzona chęć nabycia naszych usług lub towarów, co owocuje jakże pożądanym rezultatem w postaci zysku.

One Response to “Audience Knowledge – na czym polega siła Facebook BIG DATA”


  • michalina / Odpowiedz

    Audience Knowledge faktycznie daje bardzo duże możliwości targetowania userów i dowiedzenia się więcej nt. własnych fanów.
    Dzięki za fajny artykuł i próbki możliwości.


Dodaj komentarz


Partnerzy