DIMAQ

– wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

W świecie e-marketingu należy nieustannie poszerzać swoją wiedzę i praktyczne umiejętności, by osiągać kolejne cele, być na bieżąco z dynamicznie zmieniającą się wirtualną rzeczywistością i potrzebami odbiorców.

Do weryfikacji rzeczywistych umiejętności i kwalifikacji służą rozmaite programy i standardy. Jednym z nich, któremu zaufało już wiele firm z Polski i innych krajów, jest DIMAQ, czyli standard kwalifikacji digital marketingu, który otwiera niejedne drzwi w świecie promocji i marketingu online.

Dlaczego powinieneś się nim zainteresować?

 

Zamów Szkolenie DIMAQ:

13 + 1 =

Imienny Certyfiakt

Po ukończeniu kursu otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający Twoje kompetencje i zdobytą wiedzę.

Dostęp online na rok

Kupując kurs otrzymujesz natychmiastowy dostęp do materiałów online na 12 miesięcy

Jakość i pewność

Kupując kurs na EduTree masz pewność, że kurs spełnia najwyższe standardy jakościowe i merytoryczne.

Czym jest

DIMAQ?

Czym jest DIMAQ?

Co warto wiedzieć o DIMAQ?

Jest to międzynarodowy standard kwalifikacji digital marketingu, który stosuje się od 2015 roku. Obowiązuje w aż dziewięciu krajach europejskich, takich jak:

 • Bośnia i Hercegowina,
 • Cypr,
 • Czarnogóra,
 • Grecja,
 • Polska,
 • Rumunia,
 • Serbia,
 • Słowacja,
 • Słowenia.

Standard i cała stojąca za nim metodologia zostały opracowane przez IAB Polska i powołanych przez nich ekspertów do spraw marketingu online. Warto wspomnieć o tym, że o jakości standardu świadczy fakt, iż jest on rekomendowany przez IAB Europe, a uzyskiwany certyfikat jest w pełni zgodny z założeniami opublikowanymi przez Europejską Radę Kwalifikacji.

Taki dokument jest zatem widocznym znakiem posiadanych kompetencji, który pokazuje potencjalnym pracodawcom i kontrahentom, że jesteś prawdziwym profesjonalistą w swojej branży.

DIMAQ basic i DIMAQ professional

Zdobycie certyfikatu DIMAQ potwierdza posiadanie wiedzy z 12 kluczowych obszarów e-marketingu. Zalicza się do nich:

 • digital marketing trendy,
 • strategia i planowanie,
 • display advertising i programmatic,
 • search engine marketing,
 • video advertising,
 • social media,
 • content marketing i webwriting,
 • mobile marketing,
 • e-mail marketing,
 • e-commerce,
 • analityka internetowa i UX,
 • prawo w Internecie.

Zainteresowani mogą uzyskać certyfikat na dwóch poziomach:

 • basic,
 • professional.

Pierwszy z nich jest dedykowany dla wszystkich osób, które interesują się marketingiem internetowym i rozwijać się w tym obszarze. Na ten certyfikat najczęściej decydują się:

 • właściciele firm,
 • studenci i absolwenci kierunków związanych z digital marketingiem,
 • marketerzy,
 • menedżerzy zajmujący się sprzedażą.

Certyfikat DIMAQ Professional natomiast to potwierdzenie niezbędnych kwalifikacji do aktywnego prowadzenia działań w obszarze marketingu internetowego. Posiadacz takiego dokumentu ma już spory zakres wiedzy specjalistycznej. Z tego powodu na ten poziom certyfikatu zazwyczaj decydują się:

 • digital marketerzy,
 • pracownicy domów mediowych i agencji reklamowych,
 • osoby zajmujące się planowaniem operacyjnym.

DIMAQ – dlaczego warto?

Zdobycie certyfikatu DIMAQ przynosi szereg korzyści, zarówno dla posiadacza takiego dokumentu, jak i dla osób lub podmiotów z nią współpracujących.

Co daje certyfikat DIMAQ? To przede wszystkim potwierdzenie kwalifikacji zawodowych na odpowiednim poziomie do realizowania konkretnych zadań z zakresu marketingu. W ten sposób można budować własną pozycję na rynku pracy oraz sprawdzać kompetencje swojego zespołu lub kontrahenta, z którym zamierza się podjąć współpracę. DIMAQ to zatem szansa na potwierdzenie pozycji eksperta i osoby kompetentnej w zakresie digital marketingu.

Dokument jest uznawany w branżowym środowisku międzynarodowym, co znacznie ułatwia nawiązanie kontaktów biznesowych lub znalezienie pracy w branży marketingowej, nie tylko na polskim podwórku, ale też w innych krajach. Z punktu widzenia przedsiębiorcy posiadanie takiego certyfikatu przez kandydata na dane stanowisko ułatwia i przyspiesza proces rekrutacji. Dla specjalistów z kolei to realna pomoc w kształtowaniu ścieżki rozwoju zawodowego.

Warto wspomnieć o tym, że certyfikat DIMAQ, dostępny w siedmiu krajach europejskich, pozwala wejść w szeregi specjalistów, zrzeszonych w ramach międzynarodowej społeczności. Już tysiące osób posiadają certyfikat DIMAQ. Wejście do tego elitarnego grona pomaga nawiązać nowe znajomości i współpracę biznesową, a także zyskać sporą przewagę nad lokalnymi rywalami z branży.

Jeśli zdecydujesz się na uzyskanie certyfikatu DIMAQ, możesz zatem poprawiać swoją pozycję zawodową, zbudować renomę firmy oraz zdobywać kolejne rynki, dzięki nieustannemu poszerzaniu kompetencji, podczas przygotowywania się do certyfikatu lub recertyfikacji. To zatem kolejny krok na drodze do Twojego sukcesu.

DIMAQ

Szkolenie DIMAQ – czego się nauczysz?

 • J

DIMAQ

DIMAQ egzamin – kiedy i jak do niego podejść?

Zastanawiasz się, jak uzyskać certyfikat DIMAQ? Możesz wybrać swoją własną ścieżkę.

Do egzaminu na certyfikat można przygotować się samodzielnie, w oparciu o dostępny sylabus.

Jeśli jednak pragnie się uzyskać konkretną wiedzę, poszerzyć horyzonty oraz perfekcyjnie przygotować się ze wszystkich potrzebnych zagadnień, w ramach wspomnianych 12 obszarów e-marketingu, warto zapisać się na dedykowane szkolenie. Dotyczy to zarówno kursów basic, jak i professional.

Sam egzamin (oba poziomy) odbywa się w warszawskiej siedzibie IAB Polska. Do przeprowadzenia go wykorzystuje się specjalną platformę egzaminacyjną. Na egzamin należy się zarejestrować przez stronę DIMAQ.pl, na której znajdują się informacje o wszystkich dostępnych terminach. W razie konieczności termin egzaminu można zmienić, choć trzeba się wówczas liczyć z dodatkową opłatą.

Test składa się z 80 pytań wielokrotnego wyboru, sprawdzających kompetencje i praktyczną wiedzę ze wszystkich 12 obszarów wiedzy digital marketingu. Trwa godzinę. Do zdania egzaminu należy osiągnąć poziom 75%, czyli prawidłowo odpowiedzieć na 60 pytań.

DIMAQ certyfikat i recertyfikacja

Po zdaniu egzaminu otrzymuje się imienny certyfikat, oznaczony unikalnym numerem. Jest on widocznym dowodem na posiadanie konkretnych umiejętności praktycznych i wiedzy, niezbędnej w pracy na stanowiskach związanych z marketingiem internetowym.

Dokument jest ważny tylko przez dwa lata. Wpływa na to dynamika branży, w której trendy i zjawiska zmieniają się niezmiernie szybko. Gdy upłynie wskazany na certyfikacie termin ważności, niezbędna jest aktualizacja certyfikacji.

Co zyskujesz dzięki przedłużeniu certyfikatu DIMAQ? Dzięki przystąpieniu do recertyfikacji:

 • aktualizujesz posiadaną wiedzę,
 • rozwijasz swoje kwalifikacje zawodowe,
 • pniesz się po kolejnych szczeblach kariery,
 • przedłużasz certyfikat na następne 2 lata.

Aby przedłużyć certyfikat, można ponownie podejść do egzaminu. Nie jest to jednak jedyna ścieżka. Drugim rozwiązaniem jest zebranie odpowiedniej liczby punktów recertyfikacyjnych.

Punkty DIMAQ – jak i gdzie je zdobyć?

Punkty recertyfikacyjne służą do przedłużenia ważności certyfikatu DIMAQ na kolejne dwa lata. W zależności od wybranego poziomu trzeba zebrać 50 punktów (basic) lub 100 punktów (professional).

W jaki sposób możesz je otrzymać? Punkty są przyznawane za:

 • udział w konferencjach branżowych (webinarach, szkoleniach i spotkaniach) akredytowanych przez DIMAQ,
 • studia wyższe lub podyplomowe akredytowane przez DIMAQ,
 • tworzenie publikacji na temat digital marketingu,
 • uczestnictwo w grupach roboczych IAB Polska.

Wszystkie aktywności zgłasza się za pośrednictwem swojego konta na stronie DIMAQ, przez odpowiedni formularz lub rejestrację na wydarzenie. Na swoim profilu można także sprawdzić liczbę już otrzymanych punktów. Wystarczy wejść w zakładkę „historia recertyfikacji”.

Warto zbierać punkty regularnie, poprzez uczestnictwo w rozmaitych szkoleniach i wydarzeniach. Do czego może Ci się to przydać? Nie tylko utrzymujesz certyfikat, ale także dalej poszerzasz wiedzę oraz nawiązujesz nowe znajomości w środowisku doświadczonych specjalistów z branży.

DIMAQ – profesjonalny trener

Szkolenia, przygotowujące do zdania certyfikatu DIMAQ, są prowadzone przez doświadczonych ekspertów z branży, którzy posiadają niezbędne kompetencje i praktyczne umiejętności z zakresu wszystkich dwunastu obszarów wiedzy o digital marketingu.

Dzięki nim otrzymujesz konkretną wiedzę, popartą realnymi przykładami z życia marketingowca. Pozwala to nie tylko lepiej przygotować się do egzaminu, ale również poszerzyć swoje realne umiejętności, czy lepiej poznać środowisko ekspertów w dziedzinie e-marketingu.

DIMAQ – budowanie profesjonalnej kariery w e-marketingu

Certyfikat DIMAQ to potwierdzenie umiejętności i wiedzy z zakresu digital marketingu na międzynarodowym poziomie. Ma to wielkie znaczenie zarówno dla właścicieli firm, jak i specjalistów z tej branży, pracujących na etacie lub freelancerów. Certyfikat potwierdza, że wiedzą, co w marketingowej trawie piszczy oraz na bieżąco śledzą trendy, które w tej dziedzinie potrafią się zmieniać w lawinowym tempie.

DIMAQ pozwala poprawić swoją pozycję w branży, poszerzyć dotychczasowe horyzonty lub odkryć nowe ścieżki rozwoju, a także wzmocnić pozycję firmy lub marki na europejskim rynku. To nie tylko zwykły dokument, a przepustka do profesjonalnego świata reklamy oraz do uzyskania pozycji eksperta w swojej dziedzinie.

Może zatem nadszedł już czas, żebyś i Ty zadbał o przyszłość swojego biznesu bądź kariery zawodowej. Zapisz się na kurs i egzamin na certyfikat DIMAQ już dziś, zanim wyprzedzą Cię rywale z branży.

Dlaczego warto

Korzyści z Kursu DIMAQ

facebook szkolenie social media

6 lekcji pełnych informacji i praktycznych wskazówek, które wykorzystasz do stworzenia wymarzonej przez Ciebie strony www

Poznaj tajniki słownika web developera. Nie będą Ci już straszne hostingi, domeny, serwery czy certyfikaty SSL.

Poznaj prosty sposób na instalacje systemu WordPress na wybranym przez Ciebie serwerze oraz krok po kroku przeprowadź jego konfigurację

Chcesz pisać bloga? Promować swoje usługi? A może tylko planujesz założyć własne portfolio? Wszystkie te aspekty będą omówione w tworzeniu wpisów, stron oraz konfiguracji ustawień

szkolenire reklama facebook

Zoptymalizuj swoją stronę na WordPress pod wszystkie przeglądarki oraz wymagania Google. Poznaj metody na tworzenie menu i dodatkowych ustawień.

Dla kogo jest

Kurs DIMAQ

Osoby początkujące

To świetny, pierwszy krok dla osób, które chcą wejść w świat content marketingu i stron www. Kurs WordPress jest idealny dla osób początkujących w tym zakresie.

Osoby podnoszące swoje kompetencje

Ten kurs optymalnie pomaga w ułożeniu wiedzy dla Wirtualnych Asystentek, Marketingowców, Marketing Managerów oraz każdej osoby, która działa już w obszarze marketingu online, ale chciałaby poszerzyć wiedzę o kwestie zarządzania, edytowania i budowania stron na WordPress.

 

Przedsiębiorcy

Kurs WordPress jest idealny dla każdego przedsiębiorcy, który chce wykorzystać wiedzę ze szkolenia i zbudować własną stronę www lub zarządzać własną stroną www na WordPress bez konieczności zatrudniania firmy programistycznej czy freelancera.

Pracownicy firm i Freelancerzy

Kurs WordPress jest doskonały dla osób, które podnoszą swoje kwalifikacje. Dzięki wiedzy z kursu WordPress będą mogli profesjonalnie działać w dodatkowych obszarach swojego stanowiska. KURS JEST CERTYFIKOWANY

TRENER

Prowadzący Kurs DIMAQ

Trener

Bartosz Paczyński

 O mnie:

Prowadzę Agencję Marketingową Content Hero.

Jestem wykładowcą w Katedrze Marketingu Akademii Leona Koźmińskiego.

Jestem doradcą marketingowym dla firm na całym świecie. Jestem trenerem Marketingu i Sprzedaży. Założycielem Akademii Przedsiębiorczości “EduTree”.

Występuję jako ekspert w Polsat News, TVP Warszawa oraz Chilli Zet.

Jestem autorem publikacji na portalach Money.pl, Forbes, PR News oraz Puls Biznesu. Moje artykuły publikowane były w magazynach branżowych: Magazyn Online Marketing oraz Social Media Manager.

Dlaczego przekazuję swoją wiedzę?

Chcę się dzielić tym, co przez ponad 11 ostatnich lat sam się nauczyłem. Niezliczone ilości godzin, które poświęciłem na zdobycie umiejętności, które dziś posiadam, skondensowałem do maksimum. Jeśli chcesz działać w tej branży to ten kurs jest idealnym do tego krokiem. Ręczę za to własnym nazwiskiem.

Łącznie: 0