Jak pobrać film z Facebooka? Sprawdzone sposoby

23 października, 2019

Jak pobrać film z Facebook? Jeśli kiedykolwiek się nad tym zastanawialiście, to dzisiejszy tekst jest właśnie dla Was, gdyż skupimy się na praktycznych i skutecznych sposobach zapisywania plików video z tego popularnego portalu społecznościowego.

Treści video zyskują coraz większą popularność w social mediach, pozwalając na przykucie uwagi nowych klientów, lepsze dotarcie do fanów z prezentowanym materiałem oraz tworzenie skutecznych reklam, które generują liczne konwersje.

Dominacja video oraz wielość dostępnych treści sprawiają, że niekiedy chcielibyśmy zapisać poszczególne pliki na komputerach, żeby móc powrócić do nich w bardziej dogodnym czasie. Czy w ogóle jest to możliwe? Jak najbardziej tak i zaraz zdradzimy Wam kilka praktycznych porad, co zrobić, żeby ściągnąć materiały wprost na Wasze dyski.

Jak pobrać film z Facebook? Kilka słów o ramach prawnych, w które wpisują się social media

 

Zanim przejdziemy do praktyki, skupmy się przez moment na teorii oraz obowiązującym prawie. Postawmy sprawę jasno – w social mediach również obowiązują prawa autorskie.

Fakt, że ktoś udostępnia zdjęcie lub film nie oznacza, że automatycznie udziela oglądającym licencji na kopiowanie, ani tym bardziej nie przekazuje im praw autorskich do swojego dzieła. Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli ściągamy na nasz komputer lub telefon plik video, którego nie jesteśmy autorami, możemy to zrobić wyłącznie na własny użytek, na przykład, żeby obejrzeć go po jakimś czasie, gdy będziemy mieli więcej czasu. Jakiekolwiek dalsze udostępnianie jest niedozwolone.

Natomiast, jeśli chcemy podzielić się z innymi ciekawą treścią, którą znaleźliśmy w Internecie, mamy do tego stosowne narzędzia, na przykład opcję udostępniania filmów na Facebooku.

 

Krótka rozgrzewka – jak pobrać film z Facebook, w przypadku gdy mamy prawa autorskie do opublikowanej treści?

 

Istnieją sytuacje, gdy pragniemy pobrać z Facebooka film, który sami na nim umieściliśmy. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z panelu reklamowego, w którym wybieramy: Wszystkie Narzędzia, a później wchodzimy w opcję: Filmy. Gdy już uruchomimy interesujący nas materiał, trzeba tylko kliknąć prawym przyciskiem i z menu wybrać: Pobierz video.

A jak pobrać film z Facebook, jeśli plik wstawiliśmy bezpośrednio na fanpage’a? Wówczas, zapiszemy go na dysku, wchodząc bezpośrednio na naszą stronę i z menu na górnym pasku, wybierając narzędzia do publikowania. Pamiętajmy, że mogą to zrobić wyłącznie osoby pełniące funkcję administratora profilu.

Później postępujemy analogicznie, jak przy pierwszej metodzie. Wybieramy interesujący nas post z filmem, uruchamiamy go i z opcji pod odtwarzaniem wybieramy: Pobierz film w jakości SD lub w jakości HD. W obu przypadkach treści znajdą się na naszym dysku w ciągu raptem kilku sekund.

Pamiętaj żeby przed pobraniem filmu sprawdzić czy masz do niego prawa autorskie!

Jak pobrać film z Facebook, jeśli video nie jest naszą własnością?

 

A czy istnieje szansa na zapisanie plików, których samodzielnie nie stworzyliśmy? Jak pobrać film z Facebook w takiej sytuacji?

Podobnie, jak było wcześniej, mamy dwa rozwiązania. Możemy wykorzystać przydatne pluginy lub odwiedzić specjalne strony. Poniżej opiszemy dokładnie obie metody, żebyście samodzielnie zdecydowali, która bardziej Wam odpowiada.

 

Pluginy – małe wtyczki o wielkich możliwościach

 

Wiele osób do zapisywania filmów z Facebooka wykorzystuje wygodne wtyczki. Do najpopularniejszych zalicza się FBDown Video Downloader. Służy do pobierania plików za pośrednictwem Google Chrome. Gdy tylko zainstalujemy ją na komputerze, w prawym górnym narożniku na pasku narzędzi pojawia się dodatkowa ikonka. Wielką zaletą wtyczki jest możliwość pobierania i zapisywania nawet kilku filmów w tym samym momencie.

Drugim równie popularnym pluginem dla Chrome’a i podobnych przeglądarek jest Flash Video Downloader, z którego pomocą łatwo i szybko ściągamy niemal wszystkie najpopularniejsze formaty plików video, audio i flash z różnych stron internetowych, w tym z Facebooka.

Z kolei, fani Mozilli mogą wykorzystać plugin Facebook Video Downloader, który pozwala na zapisywanie plików filmowych z Facebooka i YouTube’a w formacie mp3 lub mp4.

Stosowanie pluginów pozwala na ekspresowe zapisywanie plików na naszych dyskach. Niestety, wiąże się z zainstalowaniem dodatkowych narzędzi na komputerach, na co nie wszyscy mają ochotę, choćby ze względów bezpieczeństwa. Dla takich osób istnieje rozwiązanie, jak pobrać film z Facebook bez posiadania dodatkowych programów.

 

Zapisywanie plików z Facebooka z pomocą specjalnych stron internetowych

 

Do pobierania materiałów video wykorzystuje się też specjalnie stworzone do tego strony. Za najpopularniejsze z nich uznaje się: fbdown.net oraz getfbstuff.com

W jaki sposób z nich korzystać? Wystarczy podczas oglądania video, kliknąć w opcje filmu i wybrać: Pokaż adres URL filmu. Kopiujemy go i wklejamy w okno którejś z wymienionych stron. Następnie naciskamy przycisk: pobierz. Plik zapisze się na naszym dysku.

Działanie to wymaga nieco więcej zachodu niż proces wykorzystujący wcześniej opisane wtyczki, ale pozwala na pobieranie plików bez instalowania jakiegokolwiek oprogramowania i pluginów.

 

Video – przyszłość social mediów

 

Materiały video cieszą się olbrzymią popularnością. Nic w tym dziwnego. Jak zwykło się mawiać: jeden obraz wart jest więcej niż tysiące słów. W przypadku filmów, często są to wręcz dziesiątki tysięcy słów. Czasami tylko, gdy jest ich już zbyt wiele, potrzebujemy wsparcia w przeglądaniu przydatnych treści.

Jeśli baliście się, że któryś z interesujących materiałów mógłby Wam umknąć, teraz już wiecie, jak pobrać film z Facebook i zachować go na później w Waszej podręcznej bibliotece. Teraz już nic Wam nie zniknie w czeluściach tego gigantycznego portalu.

Pobranie filmów z Facebook – po co Ty pobierasz filmy?

Daj znać w komentarzu na dole strony!

Potrzebujesz pomocy lub rady?
Kliknij w logotyp Partnera artykułu.

Sprawdź: Bezpłatne Szkolenia Online dla Przedsiębiorców

autor:

Bartosz Paczyński

Od ponad 10 lat działam w branży digital marketingu, strategii reklamowej oraz kampaniach sprzedażowo-wizerunkowych. Wykorzystuję Internet we wszystkich jego kombinacjach do zwiększania sprzedaży oraz promocji wizerunku.

W moim portfolio – agencji Content Hero oraz moim prywatnym znajdują się takie firmy jak: Manpower Group, Bureau Veritas Polska, Reiffeisen Bank Polska, Techland, Calypso Fitness, Uniwersytet Warszawski

PODOBNE ARTYKUŁY

Jak pozyskać klientów, czyli lead generation w Internecie

Jak pozyskać klientów, czyli lead generation w Internecie

Skoro chcesz prowadzić biznes w sieci lub pragniesz wykorzystać Internet do promowania swojej oferty lub usług, powinieneś zacząć jak najskuteczniej używać lead generation. Co to takiego, jak pozyskać klientów z jego pomocą oraz jak zacząć sprzedawać więcej i lepiej?...

WebinarJam – Musisz To Wiedzieć Zanim Go Kupisz!

WebinarJam – Musisz To Wiedzieć Zanim Go Kupisz!

Ostatnimi czasy ze względu na pandemię większość z nas prowadzi swoje biznesy poprzez Home Office, wykorzystując do intensywnego działania przestrzeń Internetu. Z jej pomocą można przecież osiągnąć naprawdę wiele. Często więcej niż początkowo mógłbyś sobie nawet...

Dropshipping – co to jest

Dropshipping – co to jest

E-commerce to jednak z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnego handlu. Kolejne sklepy powstają w olbrzymich ilościach, oferując szereg rozmaitych towarów i usług. Oprócz standardowych sklepów, coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zakładanie...

Łącznie: 2