MailerLite – efektywny i niedrogi system mailingowy

W oparciu o siedmioletnie doświadczenie odnośnie korzystania z systemu MailerLite mogę z pełnym przekonaniem polecić go wszystkim, którzy zainteresowani są jak najbardziej efektywnym dotarciem do klientów drogą mailową. Podstawą do rekomendacji MailerLite jest przede wszystkim utrzymywanie moich kampanii Open Rate na pułapie 60-80%.

Bez wątpienia na korzyść MailerLite przemawia także efektywność kosztowa. Dla lepszego przedstawienia tego waloru omawianego systemu, przygotowałem zestawienie cenowe największych dostawców systemów mailingowych.

 

MailerLite a konkurencja – porównanie cen

Baza mailingowaMailerLiteFreshMailGetResponseMailChimp
Pakiet bezpłatnyDo 1000 odbiorcówDo 500 odbiorcówBRAKDo 2000 odbiorców
Za 5000 maili w bazie77 zł/miesięcznie150 zł/miesięcznie150 zł/miesięcznie50$ miesięcznie

(ponad 150 zł/ miesięcznie)

 

(ceny na dzień 12-09-2017)

Inne kategorie cenowe znajdują się na stronach dostawców.

 

 

Zalety MailerLite

Zalety systemu MailerLite sprawiają, iż korzystają z niego klienci korporacyjni, którym wdrażałem procesy optymalizacji kampanii mailingowych (ze względów formalnych nie mogę ujawniać ich nazw), a także mniejsze firmy. Kluczowe kryterium użyteczne, decydujące o wyborze tego systemu, to prosta automatyzacja wysyłki dużej liczby wiadomości mailowych.

Należy dodać, że wszelkie funkcje systemu udostępnione są użytkownikowi w pakiecie darmowym. Dzięki temu potencjalny zainteresowany otrzymuje możliwość pełnego przetestowania systemu przed jego finalnym wyborem i wdrożeniem na szerszą skalę.

 

Dzięki stosowaniu MailerLite użytkownik otrzymuje do dyspozycji szereg praktycznych opcji działania. Są to:

– dostęp do gotowych szablonów mailingów (nie są wymagane przy tym kompetencje grafika);

– wizualny edytor mailingu – WYSIWYG;

– zaufane serwery obsługujące wysyłkę wiadomości;

– wyraźny podział odbiorców na poszczególne grupy, dzięki czemu jeden email może być przypisany do nielimitowanej liczby kategorii (to istotna przewaga nad GetResponse);

– opcja tworzenia Landing Pages(!);

– formularze pop-up, Full Page, które można w kilkadziesiąt sekund zaimplementować na swojej stronie www, tworząc listę mailingową.

 

MailerLite podlega ciągłemu rozwojowi, a wszystkie innowacje zawarte są w pakiecie, co eliminuje konieczność ewentualnych dopłat!

 

Spójrzmy teraz na kilka podstawowych funkcjonalności najczęściej stosowanych systemów mailingowych oraz ich koszt w skali miesiąca.

 

FUNKCJONALNOŚĆMailerLiteFreshMailGetResponseMailChimp
AutoresponderTAKTAKTAKTAK
Testy A/BTAKTAKTAKTAK
Import kontaktówTAKTAKTAKTAK
Formularze leadoweTAKTAKTAKTAK
Landing Page’eTAKNIETAKTAK
Edytor wizualny mailiTAKTAKTAKTAK
System automatyzacji wysyłkiTAKTAKTAKTAK
Zaawansowane statystyki kampaniiTAKTAKTAKTAK
Integracja przez plugin z WordPressTAKNIETAKTAK

 

Zapraszam do obejrzenie krótkiego VIDEO, prezentującego najistotniejsze funkcje MailerLite dostępne bezpłatnie jeśli Twoja baza ma do 1000 rekordów jak i w pozostałych pakietach.

 

 

Dodaj komentarz


Partnerzy