Reklama gabinetu stomatologicznego generująca Klientów

Każdego roku na rynek wychodzi kilka tysięcy dentystów z dyplomem, którzy albo znajdują zatrudnienie w istniejących klinikach albo zakładają swoje kliniki stomatologiczne na terenie całej Polski. Podstawowym pytaniem jest zatem jak w takim tłumie i coraz większym zagęszczeniu usług stomatologicznych wybić się na rynku lokalnym zarówno pod kątem jakości świadczonych usług jak również jakości pozyskiwanych i utrzymywanych klientów bo o utrzymaniu klientów wielu stomatologów zapomina.

 

  1. 600 MILIONÓW powodów do wizyty

Przyjmując, że dziecko lub dorosły człowiek ma średnio w swoich ustach 20 zębów mnożąc to przez 30 milionów mieszkańców Polski daje nam to 600 MILIONÓW powodów wizyty w państwa salonie stomatologicznym.

Trzeba jednak zadać sobie pytanie dlaczego taki pacjent z okolicy ma trafić do Państwa kliniki jeśli w okolicy ma konkurencyjnego stomatologa.

Oczywiście jednym z argumentów, dla których klient może trafić do twojej placówki stomatologicznej jest renoma, prestiż ale także reklama gabinetu stomatologicznego, która będzie prowadzona w odpowiedni sposób z wykorzystaniem najlepszych kanałów.

 

Szkolenie: Reklama gabinetu stomatologicznego – skuteczne techniki promocji

 

  1. Najlepsze miejsca i techniki promocji

W zależności od lokalizacji, w której się znajdujesz będzie kilka kluczowych typów jeżeli chodzi o Media którym będzie można promować twój gabinet stomatologiczny. Oczywiście jedną z najbardziej popularnych technik reklamy gabinetu stomatologicznego jest ulotka, którą możemy kolportować w wybranym regionie zapraszając na określoną akcję w gabinecie tudzież informując o naszych usługach. Kwestie związane z ulotką są mało mierzalne ponieważ o ile pacjent nie powoła się na ofertę specjalną z ulotki o tyle nie będziemy wiedzieli jak taka akcja ulotkowa “zaskoczyła”. Dodatkowym problemem jest oczywiście kolportaż i koszty związane z drukiem oraz to iż nie wszyscy sąsiedzi z naszej okolicy lubią gdy w skrzynkach pocztowych znajdują się ulotki reklamujące niekoniecznie pożądane usługi.

Rozwiązaniem jest dobrze targetowana reklama internetowa, która wykorzystując najbardziej popularne media społecznościowe na przykład Facebooka, YouTuba oraz kampanię w wyszukiwarce Google potrafi skierować użytkowników, którzy realnie potrzebują skorzystać z usług stomatologicznych. Zatem dobrze targetowana reklama gabinetu stomatologicznego jest odpowiedzią na potrzeby zarówno samego lekarza stomatologa czy właściciela jaki klienta, który takich usług na najwyższym poziomie poszukuje w danej chwili np. w wyszukiwarce Google.

 

  1. Real + Internet = gabinet pełen Klientów

Można zatem przyjąć, że połączenie i dywersyfikacja źródeł promocji związana z marketingiem realnym, kolportażem, akcjami specjalnymi oraz promocją w mediach elektronicznych z wykorzystaniem maili, sms’ów, Facebooka, YouTube oraz kampanii AdWords jest najlepszym połączeniem i najlepszym źródłem tego aby w szybkim czasie pozyskać lojalnych klientów, którzy będą korzystali z naszych usług.

Należy pamiętać, że dobrze przygotowana i efektywna kampania w mediach internetowych wymaga podejścia indywidualnego do grupy docelowej oraz specjalistów, którzy wycisnął 150% systemów reklamowych Facebooka czy Google.

 

Dlatego na podstawie ponad 30 klinik stomatologicznych, które mam przyjemność prowadzić i promować w content Hero zarówno w Polsce jak i innych krajach możemy śmiało stwierdzić że właśnie dywersyfikacja form promocji oraz akcje specjalne dziejące się w ramach wewnątrz kliniki które pokazują, że gabinety stomatologiczne prowadzące zintegrowane kampanie reklamowe osiągają największy wzrost.

Masz pytania? Napisz do Content Hero z prośbą o pomoc w promocji Twojego gabinetu stomatologicznego.

Dodaj komentarz


Partnerzy