Przelewy24 – nowoczesne płatności dla nowoczesnych klientów

Rosnące zainteresowanie zakupami w sklepach internetowych sprawia, że ich właściciele chcą, żeby ich e-commerce stał się jak najbardziej przyjazny klientom. Jedną z podstaw jest zadbanie o wygodne metody płatności.

Jedną z częściej wybieranych opcji jest Przelewy24. Czy to rozwiązanie naprawdę się sprawdza? Co można zyskać, wykorzystując rozwiązania od Przelewy24 na swojej stronie?

 

Czym jest Przelewy24?

Przelewy24 daje swoim klientom możliwość korzystania z rozmaitych form płatności online, co znacząco usprawnia działanie sklepów internetowych. W ostatnim czasie przedsiębiorcy dostali dostęp do jeszcze szerszego wachlarza usług, dzięki połączeniu Przelewy24, eCard i Przelewy24, czyli niezmiernie cenionych i budzących zaufanie dostawców rozwiązań dla płatności elektronicznych.

Moduły Przelewy24 można wdrożyć w niemal wszystkich sklepach internetowych, żeby dostarczyć klientom bogatą ofertę urozmaiconych usług płatniczych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo transakcji.

Dzięki temu zakupy w Internecie stają się jeszcze wygodniejsze i prostsze.

 

Jak płacić przy pomocy Przelewy24 – metody płatności

Przelewy24 umożliwia płatności w sklepach internetowych we wszystkich najpopularniejszych obecnie formach.

Do dyspozycji klientów e-commerce są:

 • przelewy online (Pay-by-Link),
 • portfele elektroniczne,
 • płatności kartą płatniczą,
 • płatności mobilne,
 • systemy ratalne I płatności odroczone.

 

Płatności internetowe – Pay-by-Link dla e-commerce

Znacząca większość Polaków posiada obecnie dostęp do bankowości elektronicznej, co umożliwia korzystanie z wygodnych płatności internetowych – transferów Pay-by-Link i półautomatycznych e-przelewów.

W Przelewy24 wszystko odbywa się w sposób niezmiernie wygodny i szybki. Wystarczy kliknąć w ikonkę wybranego banku. Całość procesu jest zintegrowana z systemem bankowym. Kupujący nie musi zatem wypełniać formularzy ręcznie, co znacząco ogranicza możliwość popełnienia błędu oraz skraca czas transakcji. W wielu przypadkach od finalizacji zakupu dzieli go raptem kilka kliknięć.

 

Portfele elektroniczne – bezpieczeństwo środków i szybkie płatności

Dla maksymalnego zabezpieczenia swoich środków wiele osób rezygnuje z płatności przy pomocy karty lub e-przelewów. Zamiast nich korzysta z praktycznych portfeli elektronicznych.

Przelewy24 wprowadził również takie rozwiązanie do swojej oferty. Za jego pośrednictwem klienci mogą dokonywać płatności poprzez jeden z popularnych systemów:

 • Apple Pay,
 • Google Pay,
 • Masterpass,
 • Cinkciarz Pay.

Dzięki temu rozwiązaniu płatności przebiegają ekspresowo i niezmiernie wygodnie, a klient nie musi podawać danych swojego konta firmowego lub indywidualnego.

 

Płatności kartą – dokonywanie opłat z dowolnego miejsca

W ofercie Przelewy24 znajduje się także możliwość dokonywania opłat przy pomocy kart płatniczych – zarówno debetowych, jak i kredytowych, wystawionych przez banki krajowe i zagraniczne (MasterCard, VISA, JCB). Dzięki temu właściciele sklepów internetowych mogą dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz rozwinąć swój biznes również na obcych rynkach.

Płatności kartą w systemie Przelewy24 są niezmiernie wygodne i bezpieczne – za pełną ochronę transakcji odpowiada autoryzacja 3D-Secure.

 

BLIK – praktyczne płatności mobilne

Płatności BLIK przy pomocy bankowości elektronicznej na smartfonie zyskały wielką popularność w ostatnim czasie. Są praktyczne i szybkie, co przekonuje do nich szerokie grono klientów.

Wychodząc im naprzeciw, oprócz standardowej płatności BLIK w Przelewy24 można również znaleźć usługi dodatkowe, jak choćby:

 • BLIK Level 0,
 • BLIK one-click,
 • BLIK recurring,
 • czeki BLIK.

BLIK Level 0 umożliwia płatność bezpośrednio na stronie sklepu, co pozwala na pełną kontrolę procesu i krótszy czas realizacji transakcji. Wykorzystanie tego rozwiązania zapobiega również opuszczeniu serwisu przez potencjalnego klienta.

BLIK one-click pozwala na maksymalne uproszczenie ścieżki zakupowej. Po pierwszej transakcji w sklepie klient jest zapamiętywany, przez co przy kolejnych zakupach może dokonywać płatności jednym kliknięciem.

Do płatności cyklicznych idealnie sprawdza się usługa BLIK recurring, dostępna w Przelewy24. Przy opłatach stałych, opiewających na powtarzającą się kwotę, możliwe jest wręcz zautomatyzowanie procesu, bez konieczności każdorazowej autoryzacji.

W Przelewy24 można także skorzystać z dodatkowej usługi czeków BLIK, które pozwalają na wypłatę środków przy pomocy 6-cyfrowego kodu i kodu PIN. Czek można zrealizować jednorazowo do 15 dni od zlecenia wypłaty.

 

Przelewy24 systemy ratalne i płatności odroczone

Niektórzy klienci sklepów internetowych szukają sposobów na przesunięcie w czasie płatności za towar oraz ewentualnego podzielenia jej na raty. Ciekawym rozwiązaniem, które oferuje Przelewy24, są raty-online.

Właściciel sklepu może pobrać specjalny moduł, który pozwala klientom odwiedzającym stronę na przeprowadzenie symulacji rat. Przelewy24 umożliwia bezpośredni dostęp do banku i ekspresowe wystąpienie o kredyt. Wszystko odbywa się online, bez konieczności podpisywania umów i składania zaświadczeń o zarobkach. W chwili gdy bank wyda zgodę na udzielenie kredytu, Przelewy24 natychmiast wypłaca środki za sprzedane towary.

Innym rozwiązaniem od Przelewy24 są płatności odroczone. Stanowi to wielką wygodę dla kupujących i bezpieczeństwo otrzymania środków dla sprzedawców. Dzięki tej usłudze klienci mogą dokonywać zakupów i odłożyć płatność o 30 dni od dnia złożenia zamówienia. W tym czasie kupujący może dokonać zwrotu lub rozłożyć płatność na raty, według wcześniej opisanych zasad.

 

Ile kosztuje korzystanie z Przelewy24?

Korzystanie z systemu płatności internetowych wiąże się z koniecznością uiszczania opłat i prowizji. Jak to wygląda w przypadku Przelewy24?

Pierwsza opłata pojawia się przy aktywacji konta – jest to opłata jednorazowa i wynosi 10 zł.

Przelewy24 pobiera również prowizję od każdego e-transferu, przelewu elektronicznego, bankowego i przekazu pieniężnego. Wynosi ona 1,9%. Zlecenie wypłaty środków na konto złotówkowe jest również darmowe.

Wypłaty środków są zazwyczaj darmowe. Opłata w wysokości 2 zł pojawia się jednak przy drugiej lub kolejnej wypłacie realizowanej w ciągu tego samego dnia.

Integracje i funkcjonalność modułu płatności

Przelewy24 może być wykorzystany w wielu różnych sklepach. Możliwość instalacji modułu występuje dla najpopularniejszych sklepów, jak Comarch e-sklep, Click Shop, PrestaShop, Shoper i Shoplo. Możliwość integracji występuje w sumie dla 29 różnych sklepów, co pozwala na wykorzystanie wygodnych płatności w znaczącej większości rozwiązań dostępnych na rynku.

System udostępnia integrację w modelu „white label”, dzięki któremu kupujący może łatwo wybrać kanał płatności i automatycznie jest przekierowywany do swojej bankowości elektronicznej albo bramki do płatności kartą.

Integracja modułu płatności ze sklepem przebiega szybko i sprawnie. Najczęściej ogranicza się do pobrania gotowego rozwiązania, widgetu, i osadzenia go na stronie internetowej.

 

Zalety Przelewy24 – dlaczego warto z niego korzystać?

System Przelewy24 znacząco ułatwia przeprowadzanie transakcji w sklepach internetowych i jednocześnie skraca czas potrzebny na dokonanie płatności.

Rozwiązanie obsługuje wiele popularnych obecnie form płatności online, co pozwala każdemu klientowi wybrać preferowaną formę finalizacji zakupów. Wszystko odbywa się w bezpiecznym środowisku, a całość procesu przebiega ekspresowo, niekiedy nawet w raptem kilku kliknięciach.

Przelewy24 pozwala na szybkie wypłaty zgromadzonych środków, bez dodatkowych opłaty i prowizji. Wśród dodatkowych usług znajduje się także automatyzacja zwrotów, co zmniejsza zaangażowanie pracowników sklepu w weryfikację każdej transakcji. Można też skorzystać z przypomnienia o dokończeniu płatności, co przydaje się w przypadku porzuceń koszyków. Dzięki takim działaniom zwiększa się konwersję i poprawia wyniki sprzedażowe firmy bez angażowania wielkich środków na re-marketing.

Przelewy24 niesie zatem sporo korzyści i funkcjonalności, które znacząco usprawniają działanie e-commerce oraz dają większą swobodę i elastyczność dla klientów, co przekłada się na wzrost satysfakcji i częstsze zakupy.